מימונה

חג המימונה הוא חגם של תושבי המגרב היהודים, הוא נחגג בקרב קהילות יוצאי מרוקו, תוניס ולוב, החגיגה נערכת בצאת הפסח ונמשכת ביום המחרת בפרקים צבורים עם הרבה שמחה שירים ובשרים על האש.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

מקור השם מימונה

נחלק על פי הנשאלים ומסקר קצר שערכתי העליתי שחג המימונה הוא חג האמונה שכן בחודש ניסן ניגאל והגאולה תגיע בערב המימונה. סברה אחרת נובעת מפרוש המילה הערבית מימון – מזל, אמונה רווחת היא שביום זה נפתחים שערי שמים וזה הוא יום טוב לבקש על זיווגים, בנים וחיים מלאי שפע.

תרבחו ותסעדו

ברכת החג המסורתית אצל יהודי מרוקו, בערב החג פתוחות דלתות הבית ועל השולחן מונחים מיטב המאכלים, בראשם המופלטה אותה עיסת בצק דקה הממולאת בדבש וחלב, כמוה הריבות מעשי ידי אם הבית, מיטב הפרות היבשים שכוללים תמרים משובחים ואגוזי מלך מקולפים.

מתופפי המדבר במימונה

להקתנו שמתמחה במוזיקה מרוקאית אוטנטית מוזמנת לרוב לחגיגות מימונה בפרקים ברחבי ישראל, בסרטון וידאו תוכלו לצפות בשרשרת שירים מרוקאית המבוצעת באופן אינסטרומנטאלי.

חג שמח

מתופפי המדבר

פוסטים אחרונים שלנו
לימוד קריאה לתורה עם סאלי בר יוסף

מורה לעלייה לתורה

סאלי בר יוסף בעל קורא ומומחה באומנות בקריאה התורה עם סאלי בר יוסף תגלו את היופי שבקריאת התורה,Thank you for reading this post, don't forget

קרא עוד »
קבלת שבת בהשתתפות סאלי בר יוסף ונהוראי פרנג'י- מתופפי המדבר

: סדנת תיפוף עם מתופפי המדבר, וקבלת שבת בהשתתפות סאלי בר יוסף ונהוראי פרנג'י חוויה של שבת קודש במגדל צדק ראש העין

החברה העירונית ראש העין מארחת את מתופפי המדבר, באירוע פתיחת הקיץ במגדל צדק, מקום עתיק וקסום שהשתלב באופן מדהים עם האווירה של להקת מתופפי המדבר

קרא עוד »
צפו בפייסבוק המתעדכן שלנו
צרו קשר אנחנו עונים מייד!