כיצד לתחזק את התוף שלכם

מתופפים, ככה תשמרו על תוף הדג'מבה

וגם על הידיים שלכם – דודי בר יוסף "מתופפי המדבר"

הדג'מבה נועד לידיים
נגנו על תוף הדג'מבה שלכם רק עם הידיים, ככה תבטיחו אריכות חיים לעור התוף, מגע של מקלות עלול לקרוע את עור התוף, ראיתי נגנים "שחוטאים" בתיפוף על הדג'מבה עם מקלות, מעבר לנזק לדעתי הסאונד עם הידיים הוא הטוב ביותר.
shea Butter המשחה שכל נגן חייב להכיר.
שמנו את ידיכם לפני ניגון זה מועיל לעור התוף ושומר על כפות ידיכם מהתייבשות, השמן המומלץ ביותר הוא Butter shea המופק מעץ השיאה הגדל בסאונות של מערב אפריקה, היום השמנים הקוסמטיים המופקים מהעץ זמינים גם בארצות המערב.

חינה ואנתרופולוגיה

תיק, כייס לדג'מבה- חובה!

השקיעו בתיק טוב, בהשקעה זולה יחסית של 100שקלים עד 200 שקלים תוכלו לרכוש תיק שישמור על התוף שלכם מפני פגיעות בהעמסה וכדו, זוהי עלות זניחה בהתחשב בעובדה שלהחליף עור עולה 300 שקלים ויותר.
הכנסו לכאן לקבל המלצות : מכירת תיקים לדג'מבה

כובע מעור לעור…

אל תחשפו את תוף הדג'מבה לטמפרטורות קיצוניות במהירות, זו סיבה נוספת מדוע כדאי לרכוש כיסוי טוב לדג'מבה שלכם, בנוסף לתיק המרופד אני מכסה את ראש התוף עם קובע עשוי עור ומרופד בבד.כאשר אני עובר עם הדג'מבה מהופעה להופעה אני פותח את התיק ומניח לתוף להסתגל לטמפרטורה החדשה, רק אז התוף מוכן לניגון

זהירות!

היו זהירים לא להניח את התוף מאחורי דלתות, מתחת לידיות של דלות או ליד שולחנות, הרבה ממקרי קריעת התוף נבעו מפגיעה של חפצים כהים אלה, בדיוק לפני שמתחילם לנגן…

על דג'מבה ועל מים.

ואין לחשוף את התוף למגע עם מים, מים על עור התוף משמעותו קריעה של העור במקרה שנשפך מים על התוף יש להפסיק לנגן וליבש בעזרת מגבת או מטלית יבשים בצורה עדינה ביותר ואז לתת לו להתייבש לבד. לעולם אל תנסו לייבש אותו בעזרת חום או אש. אסור לנקות את העור עם חומרי ניקוי או מטליות לחות! אתם עלולים להחליש את עור התוף עד כדי קריעה.

גוף מעץ, ראש מעור.

שימרו על גוף העץ, יש שתי שיטות גימור האחת עם לכה שקופה והשנייה בצורה טבעית, אם קבלתם את התוף שלכם בגימור של לכה תוכלו להשתמש בכל תרסיס לרהיטים על-מנת לנקות ולשמר את עץ התוף. במקרה של גימור טבעי יש לשמן את גוף התוף בכל מספר חודשים זה יסייע לשמור על העץ מפני סדקים. זכרו שהעץ הוא טבעי ומתכווץ ומתרחב לפי עונות השנה מומלץ להשתמש בשמן עץ התה, יש למרוח כמוט קטנה מאוד בעזרת מטלית ולשפשף את העץ מבפנים ומבחוץ.

אני מאחל לכם בהצלחה

דודי בר יוסף

מתופפי המדבר

× דברו איתנו עכשיו! WhatsApp