סדנת שופרות

סדנת תיפוף איכותית ומיוחדת לבתי ספר וגני ילדים – מבית היוצר של להקת מתופפי המדבר.
להזמנות התקשו עכשיו
שרית – 052-4457700

סדנת שופרות

צלילים צלולים - סדנה להכרת השופר

צלילי שופר, אל החולות של המדבר היה שולח…
הקשבה לתקיעה בשופר בבית הכנסת היא חוויה מרגשת לילדים ולמבוגרים כאחד, רגע לפני ההגעה לבית הכנסת בתקופת ראש השנה, יום כיפור וחגי תשרי, זו הזדמנות מצוינת להכיר את השופר מקרוב! מובטח לכם חוויה מרגשת ומשעשעת כאחד.

 בואו לגלות שגם אתם יכולים לתקוע בשופר!

מה נלמד בסדנת השופרות שלנו?

התלמידים יאזינו לצלילי השופר ויתנסו בעצמם בתקיעת שופר, אנו מגיעים עם שופרות אותם נחלק למשתתפים, שיוכלו לחוות באופן אישי תקיעה בשופר וילמדו כיצד להפיק צלילים בעצמם.

נשמע הסברים כגון: משמעות של מנהג התקיעה בשופר, ממה עשוי השופר? איך מיצרים שופר? אז והיום, איזה סוגי שופרות קיימים? שופר תימני, שופרות העשויים מקרני איל, ראם ואנטילופה נלמד על סוגי התקיעות, מה סדר התקיעות?
שופר בהקשר הדתי ראש השנה ויום כיפור, שופרות במגזר החילוני כמו הכתרת מלך, ואפילו נשמע על הלכות ייצור שופרות ודיני התקיעות.

 

שופרות לאירועים

הסיפור מאחורי השופר האשכנזי שהוא בעצם מרוקאי...

השופר המכונה שופר מרוקאי הוא אותו שופר דק וקטן ממדים רובו שטוח והוא אינו מעוקל, לא רק מרוקאים משתמשים בו. 

למעשה, גם יוצאי מזרח אירופה או ספרד משתמשים בשופר שטוח בגלל הנסיבות שהיו אז: היהודים שנרדפו במזרח אירופה , כשם שהיהודים שנרדפו בספרד על ידי האינקוויזיציה, היו צריכים להסתיר את השופר מתחת ללבוש. 

את השופר המעוקל היה קשה יותר להחביא בשל צורתו, על כן הם העדיפו את השטוח אותו יכלו להכניס מתחת לחולצה ולכסות בקפוטה בלי שיבחינו בו. אגב ,זהו אותו סוג שופר בו השתמשו היהודים בירושלים בכדי להחדירו לכותל בימי המנדט הבריטי שעה שאלו אסרו על תקיעת שופר ברחבת הכותל.

להזמנות צרו קשר עכשיו:
שרית-0524457700

פוסטים אחרונים שלנו 👇

צפו בפייסבוק המתעדכן שלנו 👇

× דברו איתנו עכשיו! WhatsApp