סדנת שופרות

סדנת שופרות איכותית ומיוחדת – מבית היוצר של להקת מתופפי המדבר.
להזמנות התקשו עכשיו

שרית – 052-4457700

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

למחירון המלא לחצו כאן 👇🏽

המחירון העדכני של סדנאות תיפוף

צלילים צלולים - סדנה להכרת השופר

צלילי שופר, אל החולות של המדבר היה שולח…
הקשבה לתקיעה בשופר בבית הכנסת היא חוויה מרגשת לילדים ולמבוגרים כאחד, רגע לפני ההגעה לבית הכנסת בתקופת ראש השנה, יום כיפור וחגי תשרי, זו הזדמנות מצוינת להכיר את השופר מקרוב, מובטח לכם חוויה מרגשת ומשעשעת כאחד.

 בואו לגלות שגם אתם יכולים לתקוע בשופר!

סדנאת שופרות
סדנאת שופרות

מה נלמד בסדנת השופרות שלנו?

התלמידים יאזינו לצלילי השופר ויתנסו בעצמם בתקיעת שופרות, אנו מגיעים עם שופרות אותם נחלק למשתתפים, שיוכלו לחוות באופן אישי תקיעה בשופר וילמדו כיצד להפיק צלילים בעצמם.

נשמע הסברים כגון: משמעות של מנהג התקיעה בשופר, ממה עשוי השופר? איך מיצרים שופר? אז והיום, איזה סוגי שופרות קיימים? שופר תימני, שופרות העשויים מקרני איל, ראם ואנטילופה נלמד על סוגי התקיעות, מה סדר התקיעות?
שופר בהקשר הדתי ראש השנה ויום כיפור, שופרות במגזר החילוני כמו הכתרת מלך, ואפילו נשמע על הלכות ייצור שופרות ודיני התקיעות. 

את סדנת התיפוף נסיים במעגל מתופפים עם כל המשתתפים

 

שופרות לאירועים

הסיפור מאחורי השופר האשכנזי שהוא בעצם מרוקאי...

השופר המכונה שופר מרוקאי הוא אותו שופר דק וקטן ממדים רובו שטוח והוא אינו מעוקל, לא רק מרוקאים משתמשים בו. 

למעשה, גם יוצאי מזרח אירופה או ספרד משתמשים בשופר שטוח בגלל הנסיבות שהיו אז: היהודים שנרדפו במזרח אירופה , כשם שהיהודים שנרדפו בספרד על ידי האינקוויזיציה, היו צריכים להסתיר את השופר מתחת ללבוש. 

את השופר המעוקל היה קשה יותר להחביא בשל צורתו, על כן הם העדיפו את השטוח אותו יכלו להכניס מתחת לחולצה ולכסות בקפוטה בלי שיבחינו בו. אגב ,זהו אותו סוג שופר בו השתמשו היהודים בירושלים בכדי להחדירו לכותל בימי המנדט הבריטי שעה שאלו אסרו על תקיעת שופר ברחבת הכותל.

 

פוסטים אחרונים שלנו

צפו בפייסבוק המתעדכן שלנו

צרו קשר אנחנו עונים מייד!